Itt a jogerős ítélet Fenyő-ügyben: Gyárfás Tamás hét év börtön, Portik Tamás életfogytiglan

A Nap TV egykori tulajdonosát bűnösnek mondták a gyilkosságra való felbujtásban.

Az indítványról a Kúria mondja majd ki a végső szót.
Benyújtotta a bíróságra a jogerős ítélettel szembeni felülvizsgálati kérelmét Zamecsnik Péter, a hét év börtönre ítélt Gyárfás Tamás ügyvédje. A Nap TV egykori tulajdonosának védője lapunknak elmondta, hogy beadványukat anyagi jogi jogszabálysértésre hivatkozva nyújtották be, ugyanis álláspontjuk szerint
az első- és másodfokon a Gyárfás Tamás terhére rótt cselekedet nem alkalmas sem a felbujtói sem a bűnsegédi magatartás megállapítására.
Az ügyvéd elmondta, hogy a felülvizsgálati kérelmet az első fokon eljárt Fővárosi Törvényszékre nyújtották, be amely azt felterjeszti a döntésre jogosult Kúriának.
Zamecsnik Péter azt is elárulta, hogy amennyiben a Kúria elutasítja keresetüket, csak akkor fognak perújítási kérelemmel élni.
Ezt is ajánljuk a témában
A Nap TV egykori tulajdonosát bűnösnek mondták a gyilkosságra való felbujtásban.
Mindez azonban már biztosan csak ősszel fog megtörténni, a Kúria sajtótitkársága ugyanis megkeresésünkre közölte, hogy az ügy megérkezett hozzájuk, annak tárgyalását azonban még nem tűzték ki, a héten kezdődött ítélkezési szünetre tekintettel pedig
megjósolni sem lehet, hogy mikor kerülhet erre sor.
Gyárfás Tamást, a VICO birodalom feje, Fenyő János elleni merényletben betöltött szerepéért ítélték el jogerősen hét év börtönre,felbujtóként elkövetett emberölés miatt.
A másik vádlott, a többszörösen büntetett Portik Tamás életfogytiglani fegyházbüntetést kapott.
Gyárfás Tamás az eljárás során végig tagadta a vádakat.
Ezt is ajánljuk a témában
Hogyan készül a börtönre, miért az elítéléséhez hozzájáruló Tasnádi Pétertől kért segítséget, és miért nem mondott határozott nemet Portik Tamásnak?
A Nap Tv volt tulajdonosa lapunknak adott interjújában elmondta, hogy az esetleges perújítás alapja az az információ, miszerint
a valódi megbízó Princz Gábor, a Postabank azóta elhunyt egykori vezérigazgatója volt, aki szintén komoly konfliktusban állt Fenyő Jánossal.
Ezt az információt Gyárfásék szerint több tanú is alá tudta volna támasztani, de a másodfokú eljárásban erre nem nyílt lehetőség, a Fővárosi Ítélőtábla ugyanis elutasította indítványukat a tanúmeghallgatásokra.
Az áprilisi ítélethirdetést követően Gyárfás Tamás május közepén vonult be a Váci büntetés-végrehajtási (bv) intézetbe, de a hírek szerint innen átszállították a kecskeméti börtönbe, amely a hírek szerint sokkal komfortosabb, mint a többi bv-intézet.
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága azonban visszautasította azokat híreszteléseket, amelyek szerint bármelyik bv-intézet jobb körülményeket biztosítana bármely fogvatartottnak.
Korábban felröppent a hír, hogy a volt médiavállalkozó, a Magyar Úszószövetség egykori elnöke esetleg még a nyáron kijöhetne a börtönből, de ennek nincs valós jogi alapja.
Nyitókép: Zamecsnik Péter és Gyárfás Tamás a Fővárosi Ítélőtáblán (Fotó: Ficsor Márton/Mandiner)